neděle 8. července 2012

Výlety

Za poslední 3 dny jsem byla na 3 výletech. Všechny byly fajn.
První neměl moc účastníků - mě, Majduli a Tadeáše. Jeli jsme sedačkovou lanovkou na Ještěd, kde jsme dlouho nebyli. Vyjeli jsme nahoru, pak jsme šli kamsi směrem na Pláně, pak jsme šli chvíli po nějaké bobové sjezdovce nebo tak něco, načež jsme ještě jednou odbočili a šli jsme někudy lesem. Prošli jsme pod lanovkou, kterou jsme vyjeli nahoru, a vylezli jsme na Liberecké sjezdovce. Tam jsme s radostí posvačili a po sjezdovce šli dolů. Účel výletu byl sbírat borůvky a houby. Nejdřív jsme nemohli najít nic, ale když jsme poodešli od cest, kudy chodí většina výletníků, začaly se borůvky objevovat po tisících :D Nejvíc jich bylo právě na sjezdovce, kde se asi málokomu chtělo stát v prudkém svahu a prudkém sluníčku. Tadeáš a pak i Mája byli odhodlaní najít houbu. To se jim nepovedlo. Přes dva litry borůvek jsme ale domů donesli a mamka nám pak udělala borůvkové kledlíky :) Což je pěkná odměna za kousance od hmyzu, klíště a spálená záda.
Nejvtipnější moment prvního výletu byl, když Tadeáš omylem zmačkal a vyhodil pod vlak právě zakoupenou jízdenku na cestu domů. Pak pod vlak lezl a lístek zachránil. Paní, co ve vlaku cvaká lístky, se opravdu divila  a pak i smála.
Druhý výlet proběhl ve stejné sestavě navíc akorát s Bonym. Nebyl to skoro ani výlet, spíš taková procházka. Vyrazili jsme si na Javorník, konečně se podívat na nový Obří sud. Na to, že ho máme kousek od domu, je až hloupé, že jsme tam nikdy nebyli. Tam jsme šli normálně po silnici, zatímco dolů jsme to vzali lesem. Nahoře jsme si koupili nanuka. Cestou zpátky Tadeáš neztratil odhodlání najít houbu a společně s Bonym se motali mezi stromy. Sice zase nenašli ani jednu, Tadeáš si ale "vynalezl" Hledač hub 3000, tzn. chodil po lese s dlouhým klackem a každých pár vteřin zapípal :D to by asi jen tak někoho nenapadlo. Dole pod kopcem jsme ještě Bonyho vykoupali, přece jen bylo fakt horko, a šli jsme dom.
Třetí výlet byl ze všech výletů nejnáročnější. Jeli jsme vláčkem na Malou Skálu - celá rodina ještě s Tadeášem. Jen Bonyho jsme nechali doma. Nejdřív jsme si vyšlápli kopec na Pantheon, kde jsme zjistili, že se platí, tak jsme se šli podívat aspoň z vyhlídky na Malou Skálu. Pak jsme posvačili, sešli dolů k vodě a koukali se na nějakou rodinku koumáků, jak se asi hodinu odhodlávají sjet jez, načež ho v pohodě sjeli asi za dvě vteřiny. Pak nás mamka táhla kamsi na Zbiroh, což byl kdysi hrad, ale teď už tam ani neupravují ty turistické trasy a jde se tam místy dobrou bažinou. Málem jsem umřela už cestou tam a zpátky jsme šli ještě o 2 km delší trasu přes Kalich, kdo ví proč. Ke konci cesty jsme ještě pospíchali, abychom stihli dřívější vlak, a celý výlet nás tolik zničil, že alespoň já a Mája jsme ve vlaku spaly, a já i potom celé odpoledne :D


No, přesto doufám, že to nebyly poslední výlety letošního léta a těším se na další :) Tak zatím ahoj :)

Žádné komentáře: